SUKCES W LICZBACH
Grupa Monge stanowi najważniejszy ośrodek produkcyjno- przemysłowy w sektorze karm dla psów i kotów.

W Monasterolo di Savigliano, prowincji Cuneo, znajdują się główne siedziby oraz departamenty działów produkcji, analizy, kontroli jakości, rozwoju, logistyki, marketingu i zarządzania. Dzięki zespołowi 225. profesjonalistów oraz 120 managerów sprzedaży obroty firmy  wzrosły o 441% na przestrzeni ostatniej dekady. To znaczące osiągnięcie było możliwe tylko dzięki doskonałej strategii Rodziny Monge oraz zaangażowaniu i oddaniu wszystkich pracowników firmy. Główna siedziba w Monasterolo rozrosła się na przestrzeni 48 000 metrów kwadratowych dla potrzeb działów produkcji i logistyki, a 30 samochodów dostawczych gwarantuje terminowe dostarczenie towaru na terenie całych Włoch. Działalność na wszystkich kanałach dystrybucji oraz pozycja na rynku pozwoliły Monge na prężny rozwój na przestrzeni lat.

NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANE ZAPLECZE PRODUKCYJNE W EUROPIE

Założeniem Monge jest zapewnienie naszym czworonożnym przyjaciołom najbardziej optymalnej diety poprzez nieustanne udoskonalanie kompozycji karm. W tym celu wiosną 2013 roku miała miejsce inauguracja najnowocześniejszego w Europie zakładu produkującego suche karmy.historia-2

Główna siedziba w Monasterolo di Savigliano powiększyła swoje zdolności produkcyjne, wyposażając każdy segment w cały łańcuch produkcyjny, począwszy od selekcji składników i gotowania, aż do pakowania produktów w puszki i saszetki.

 

MONGE, OD 1963 TWORZY HISTORIĘ KARM DLA PSÓW

Monge zrodził się w 1963 roku z pomysłu Baldassarre Monge. Znaczące wydarzenie, gdyż wprowadziło nowe spojrzenie na karmienie psów i kotów. Wspaniałą wiadomość dla wszystkich kochających swoich pupili i pragnących utrzymać ich najlepszą formę.

Włochy w tamtym okresie doświadczyły wielkich zmian. Miliony mieszkańców wsi przenosiły się do miast, a w domach nasi czworonożni przyjaciele stawali się członkami rodzin, otaczane coraz większą uwagą i troskliwszą opieką. Baldassarre Monge zrozumiał, że zmiany w żywieniu psów i kotów są niezbędne, gdyż ich zapotrzebowanie znacznie się różnią od naszych potrzeb.

W ten sposób z biegiem czasu firma stopniowo się rozwijała, inwestując w innowacyjność, badania i rozwój, zmagając się z zagranicznymi rynkami i wprowadzając we Włoszech nową linię produktów, uzyskując dobre rezultaty nie tylko w kraju, ale także w innych państwach europejskich. To nieustające wyzwanie, do którego zobowiązane są kolejne pokolenia rodziny i profesjonalistów z branży, wezwane przez Baldassarre Monge do pełnienia swoich powinności z oddaniem i pasją.

Kamienie milowe w historii firmy, od początku istnienia po dzień dzisiejszy tworzącej smaczne, zdrowe i zbalansowane karmy dla psów i kotów. Monge s.a.s. powstało w 1963 roku w Monasterolo di Savigliano, prowincji Cuneo. Jest pionierem karm mokrych we Włoszech.

1968– Pierwsze mokre karmy w puszkach
1975– Wprowadzenie nowych puszek z łatwiejszym otwieraniem
1989– Pierwsze mokre karmy w nowych opakowaniach
1994– Absolutna nowość w Europie: pieczone w piekarniku smaczne kąski dla psa
2004– Inauguracja nowej fabryki Monge z przeznaczeniem do produkcji mokrych karm w puszkach
2008– Kolejne nowości w Europie: wprowadzenie pierwszych saszetek dla kotów i rozpoczęcie seryjnej produkcji
karm w puszkach
2009– Wprowadzenie suchej karmy Monge o jakości Super Premium
2010– Kolejne nowości Super Premium dla kotów w saszetkach z Le Chat Natural Timbal`e, Le Chat Natural Pat`e oraz
Le Chat Natural
2011– Karmy Le Chat i Special Dog dołączają do segmentu produktów Super Premium z liniami Excellence do
sprzedaży detalicznej
2013– Inauguracja najnowocześniejszego w Europie zakładu produkującego suche karmy
2014– Kolejne nowości Super Premium z Gemon, w które zostały zaopatrzone specjalistyczne sklepy
2016– Wprowadzenie nowej serii Monge Super Premium- specjalnie dla najlepszych sklepów specjalistycznych

MONGE- LIDER W SEKTORZE KARM DLA PSÓW I KOTÓW NA PÓŁWYSPIE APENIŃSKIM

Uznanie i pozycja na rynku, jaką dziś cieszą się karmy Monge, to przede wszystkim efekt pełnego zaangażowania, oddania i pasji kolejnych pokoleń rodziny Monge oraz profesjonalistów z branży. Dzięki inwestycjom w innowacyjność, badania i rozwój, firma nieustannie się rozwija, a na rynek krajowy i europejski wprowadzono nowe linie produktów.
Dzisiaj grupa Monge stanowi najważniejszy ośrodek produkcyjno- przemysłowy w sektorze karm dla psów i kotów.
Karmy Monge gwarantują dobre samopoczucie i zdrową dietę psów i kotów. Z uwagi na różnorodne zapotrzebowania naszych małych przyjaciół, kompozycje składników są starannie dobierane w zależności od wielkości, prowadzonego trybu życia i wieku naszych pupili, aby zapewnić optymalne proporcje poszczególnych elementów.

Obecnie produkty Monge cechują się najlepszą na rynku relacją jakości do ceny co pozwoliło ma stabilny rozwój marki oraz zdobycie zaufania milionów konsumentów i podniebień naszych czworonożnych przyjaciół.

ZINTEGROWANA POLITYKA
Jakość- środowisko- bezpieczeństwo

Zespół zarządzający Monge opracował zintegrowaną politykę w zakresie systemów zarządzania jakością, odnoszącą się do środowiska naturalnego oraz zdrowia i bezpieczeństwa w pracy.

Wszyscy pracownicy są uświadamiani na temat zintegrowanej polityki panującej w Monge za pomocą ogłoszeń wyświetlanych w siedzibie firmy oraz komunikacji bezpośredniej. Organizowane są również wszelkiego rodzaju szkolenia.

Owa polityka firmy musi być rozumiana oraz wdrożona prze pracowników na wszystkich szczeblach.jakosc Głównym celem w zakresie jakości jest ciągła poprawa jakości usług w celu osiągnięcia pełnej satysfakcji ze strony klienta. W zakresie środowiska- ograniczenie lub wyeliminowanie zanieczyszczenia środowiska, natomiast głównym celem w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa w miejscu pracy jest znaczne zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia wypadków i urazów oraz wszelkich chorób związanych z pracą.

Firma ciągle stara się poprawić swoje wyniki zarówno pod względem jakości, ochrony środowiska jak i bezpieczeństwa w pracy.

 

WYSOKA JAKOŚĆ DLA WSZYSTKICH

Monge każdego dnia dokłada wszelkich starań w dziedzinie badań, zapewnieniu profesjonalizmu oraz jakości oferowanych produktów i obsługi klienta.

Dzięki latom doświadczeń, osiągniętym rezultatom i otwarciu nowoczesnej fabryki produkującej suche karmy, Monge pragnie stać się autorytetem w branży karm dla psów i kotów.jakosc-tttt

Już dziś produkty Monge cechują się najlepszą na rynku relacją jakości do ceny,  co pozwoliło na stabilny rozwój marki oraz zdobycie zaufania milionów konsumentów i podniebień naszych czworonożnych przyjaciół.

Najwyższa jakość produktów jest gwarantowana osobiście przez rodzinę Monge, która jest bezpośrednio zaangażowana w każdy aspekt życia firmy.

 

INNOWACYJNE TECHNOLOGIE DLA DOBREGO SAMOPOCZUCIA PSÓW I KOTÓW
Produkty Monge gwarantują dobre samopoczucie i zdrową dietę naszych psów i kotów.

Monge angażuje energię i środki finansowe na poszukiwania innowacyjnych, naturalnych i wolnych od badań na zwierzętach rozwiązań, przyczyniających się do rozwoju wszystkich produktów.

Dział Badań i Rozwoju odpowiada za odpowiedni dobór kompozycji składników tworzonych karm, aby stanowiły one zdrowe, zbalansowane i kompletne pożywienie dla pupili o zróżnicowanych wymaganiach. Już od jakiegoś czasu nowe granice dla tworzonych kompozycji wyznaczane są w zależności od rasy, wielkości, prowadzonego trybu życia i wieku psów i kotów. A to wszystko z uwagi na różnorodne zapotrzebowanie naszych małych przyjaciół.

jhgvfxf

Białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały oraz błonnik są cennymi elementami zapewniającymi wzrost, rozwój i utrzymanie dobrej formy naszych pupili. Naukowcy z laboratorium analitycznego opracowują najlepsze połączenia składników, aby tworzyć produkty zawierające optymalne proporcje poszczególnych elementów. W ten sposób zostaje skomponowana idealna dieta dla każdego psa i kota.